DIETETYK KLINICZNY

Dietetyk kliniczny – Puławy

Dietetyka to bardzo szeroki i zróżnicowany zakres wiedzy. W jego ramach wyróżniamy kilka dziedzin i specjalizacji. Jedną z nich jest dietetyka kliniczna, która zajmuje się sposobem żywienia osób przechodzących jakąś poważną chorobę. Dietetyk kliniczny posiada specjalistyczną wiedzę na temat odpowiedniego żywienia chorego, na każdym etapie choroby, tak aby nie dopuścić do jej dalszego rozwoju, a także wspomagać proces zdrowienia. Zapraszamy do skorzystania z usług naszej poradni dietetycznej mieszkańców Puław i okolicznych miejscowości.

Kiedy warto zgłosić się do dietetyka klinicznego?

Zadaniem dietetyka jest nie tylko pomoc pacjentom w walce z otyłością czy złymi nawykami żywieniowymi, ale także wspomaganie ich w walce o dobre samopoczucie w przypadku różnorodnych chorób. Tym konkretnym problemem zajmuje się właśnie dietetyk kliniczny, do którego warto się zgłosić, jeśli zmagamy się z takimi chorobami, jak m.in.: cukrzyca, insulinooporność, choroba Hashimoto, refluks, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego, anemia, nadciśnienie, osteoporoza, dna moczanowa. Jeśli więc chorujesz na którąś z tych chorób, zachęcamy do odwiedzenia naszej poradni. Dla Twojej wygody oferujemy nie tylko wizyty stacjonarne, ale też porady dietetyka online.

Wpływ chorób na masę ciała

Dietetyk kliniczny doskonale zdaje sobie sprawę, że różne schorzenia oraz przyjmowane leki mają ogromny wpływ na masę ciała, metabolizm czy odkładanie tkanki tłuszczowej. Nie zawsze problemy z wagą są wynikiem wyłącznie złego odżywiania. Dlatego specjalista w dziedzinie dietetyki klinicznej musi wziąć wszystkie te czynniki pod uwagę zanim przystąpi do formułowania zaleceń żywieniowych. Często też niezbędne okazują się dodatkowe badania diagnostyczne, które powinien zlecić. Dlatego należy szczegółowo poinformować dietetyka o wszystkich swoich dolegliwościach, niczego nie zatajając.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W razie pytań dotyczących oferty oraz w celu umówienia się na wizytę do dietetyka klinicznego, prosimy o kontakt telefoniczny z poradnią.